Lidé doporučili na Mostecku pět desítek kontrolních míst. Měří se na osmi. Jsou to silnice I/13 u "Vrbeňáku" poblíž zastávky autobusu směr Chomutov, ulice SNP u 1. ZŠ Most, silnice II/256 u obce Mariánské Radčice, ulice Podkrušnohorská v Litvínově, ulice Žatecká u Čepiroh, silnice I/27 u Benediktu, silnice I/27 u Záluží a ulici Višňová v Mostě. 

Akce probíhá v celé ČR. „Měření se uskuteční na zhruba 900 místech,“ uvedla policejní mluvčí Hana Rubášová. Rychlost patří k nejčastějším příčinám dopravních nehod zaviněných řidiči motorových vozidel. Cílem kontrol je, aby se na silnicích zvýšila bezpečnost. I z tohoto důvodu policie o akci předem informuje.  

Na začátku srpna proběhla v okrese Most krajská dopravní akce zaměřená také na kontrolu motorkářů. Během jednoho dne policisté na silnicích první třídy a na místních komunikacích v obcích na Mostecku i Litvínovsku zastavili a zkontrolovali 21 motorových vozidel a z toho 12 motocyklů. Policisté při kontrolách odhalili 6 dopravních přestupků a řidičům za ně uložili pokuty ve výši 5 300 korun. Kontrolovaní motocyklisté se nedopustili žádného přestupku.