Peleton vyrazí v půl třetí odpoledne od hlavní budovy magistrátu, projede ulicemi Budovatelů, Moskevská, Rudolická, Pod Lajsníkem a Vtelenská. Od 11 do 15.30 hodin bude u magistrátu jiné dopravní značení. Po průjezdu závodníků i doprovodných vozidel se doprava vrátí do normálu.

Rekordní peloton čítající 156 hlav se vydává na na více jak pětisetkilometrovou pouť po Krušných horách a Českém středohoří ve středu. Cyklisté z nejrůznějších koutů planety během ní stráví v sedle pět dní. Tradiční Závod míru juniorů, který je opět zařazen do nejvyšší světové soutěže, startuje na litoměřickém Mírovém náměstí.

„Letošní ročník bude určitě nejzajímavější,“ láká příznivce cyklistiky ředitel etapového závodu Svatopluk Henke. „Konkurence je hodně veliká.“ Favorit na vítězství se podle něj těžko hledá, neboť sezona teprve začíná. Mezi Čechy by prý mohli dominovat Vakoč s Kadúchem.

Na start se postaví rekordních třiadvacet šestičlenných zahraničních národních týmů, včetně Američanů a poprvé v historii i Japonců, ke kterým se přidají dva reprezentační celky České republiky a smíšený česko-německý tým Euroregion. Divácky velmi atraktivní jistě bude sobotní čtvrtá etapa z Teplic do německého Altenbergu. Během sta kilometrů si cyklisté vyšlápnou hned třikrát „smrťák“ na Komáří vížku.

#nahled|https://g.denik.cz/13/44/2_etapa_most_zavod_miru_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/13/44/2_etapa_most_zavod_miru.jpg|Trasa 2. etapy Závodu míru juniorů.#