Politické strany, hnutí, koalice či nezávislí kandidáti mohli podat přihlášku k registraci pro volby do Senátu do úterý 2. srpna do 16 hodin. Na Mostecku se registrovalo v termínu sedm subjektů. Není žádný nezávislý kandidát. Ten by potřeboval podpisy minimáně od 1 000 oprávněných voličů podporujících jeho kandidaturu.

Senátní volby slibují na Mostecku mimo jiné souboj dvou olympioniků. Za ČSSD kandiduje vítěz z Nagana, hokejista Jiří Šlégr, za DSSS pak bývalý vzpěrač Ota Zaremba.

Současné senátorce se postaví ještě její bývalý nadřízený, primář dětského oddělení mostecké nemocnice Jiří Biolek, kterého nominovali Starostové a nezávislí (STAN). O senátorský post se bude ucházet i ředitelka školy Libuše Hrdinová za ODS, podnikatel Jiří Maria Sieber za Řád národa a Josef Nétek za KSČM. Ten neúspěšně kandidoval už před šesti lety.

Volby Volby do Senátu Parlamentu ČR budou v okrese Most v pátek 7. a sobotu 8. října a proběhnou společně s volbami do krajského zastupitelstva. Případné 2. kolo senátních voleb bude v pátek 14. a sobotu 15. října.

Hnutí ANO podle krajského manažera Jakuba Komárka svého kandidáta nepostaví. „Bylo několik návrhů, ale nakonec jsme v té silné konkurenci nikoho nevybrali a rozhodli jsme se, že se budeme věnovat krajským volbám," řekl Komárek.

ANO minimálně v prvním kole nepodpoří ani nikoho z kandidátů jiných uskupení. „Je to čistě na našich případných voličích, zda někoho podpoří. Je možnost, že se vyjádříme pro případné druhé kolo, že někoho podpoříme, ale pro první kolo se nebudeme vyjadřovat a nebudeme nikoho podporovat," uvedl Komárek.

V posledních senátních volbách v roce 2010 zasáhlo do voleb v obvodě číslo 4 osm kandidátů. Alena Dernerová získala v prvním kole nejvíc hlasů. Ve druhém pak přesvědčivě, o více než 30 procent hlasů, porazila sociálního demokrata Zdeňka Brabce.

Kandidáti do senátních voleb pro obvod Most

Alena Dernerová - Severočeši.cz
Jiří Šlégr - ČSSD
Jiří Biolek - STAN
Jiří Maria Sieber - Řád národa
Libuše Hrdinová - ODS
Josef Nétek - KSČM
Ota Zaremba - Dělnická strana sociální spravedlnosti - NE imigrantům, PROTI nepřizpůsobivým, PRO pořádek! koalice, která se skládá z: Dělnická strana sociální spravedlnosti
NÁRODNÍ FRONTA, Čisté Ústí, Národní socialisté – LEV21