„Ostatní školy zvolí jinou formu podpory, školy však uzavřeny však nebudou,“ informovala vedoucí oddělení školství Petra Trojnová z mosteckého magistrátu.

V 11. ZŠ se ve středu 6. listopadu otevře jen školní družina, ale pouze pro přihlášené žáky. Pro tyto žáky bude v čase, ve kterém by měla probíhat výuka, zajištěn pedagogický dohled. Na 1. ZŠ se ke stávce přihlásilo zhruba 60 procent pedagogů. V žádné třídě se nebude učit, ale dohled v nich zajistí učitelé, kteří se stávky nezúčastní. Školní jídelna bude v provozu, družina ne. Podle magistrátu ostatní školy včetně mateřských a uměleckých budou fungovat v běžném režimu a bez omezení.

Tisíce Severočechů demonstrovaly před listopadem 1989 za čistější vzduch
Krajina severních Čech se za třicet let změnila k nepoznání

Kvůli stávce 29 pedagogů zruší výuku 3. ZŠ Litvínov. Škola bude v provozu jen od 8 do 12 hodin a budou v ní učitelé, kteří neprotestují. Provoz omezí i školní kuchyně. V ZŠ Hamr bude stávkovat většina pedagogů a škola bude včetně družiny zavřená. Školní jídelna bude sice vydávat obědy, ale bez dozoru učitelů. V Litvínově se stávkující učitelé setkají na Loučkách. „Bude jich 30 až 60 a budou z různých škol,“ sdělil pedagog Antonín Svoboda.

Technická škola nestávkuje

Největší vzdělávací komplex na Mostecku, Střední škola technická v Mostě, s protestem sympatizuje, ale nestávkuje. Nechce, aby rodičům vznikaly komplikace.

Jednodenní stávku vyhlásil na středu 6. listopadu Českomoravský odborový svaz pracovníků školství, který požaduje pro pedagogy nárůst tarifních platů o 10 % od 1. ledna 2020. Ministerstvo chce jen o 8 %.

Výlov rybníka u Nemilkova
FOTO, VIDEO: Rybáři vylovili největší chovný rybník na Mostecku