Na krušnohorském vrchu Jeřabina mezi Litvínovem a Mníškem by měla opět stát dřevěná rozhledna. Místní nadšenci chtějí na kamenných základech bývalé rozhledny postavit vyhlídkový altánek. Byl by nejvýše položenou rozhlednou na Mostecku. Jeřabina s výhledem na Mostecko, Německo a České středohoří má nadmořskou výšku 785 metrů.

„Chceme vrátit rozhledně původní podobu z roku 1929,“ sdělil ve středu Deníku Josef Dlouhý ze Sportovního areálu Klíny. Autoři projektu chtějí v srpnu jednat o spolupráci se zástupci města Mostu, které vlastní na Jeřabině lesní pozemky. Náklady včetně sanace podezdívky se odhadují na 350 tisíc korun. Podle Dlouhého by se mohlo začít s úpravou už na jaře, pokud se podaří sehnat peníze.

Zbytky nejstarší rozhledny v regionu jsou stále přístupné. Na skalnatou Jeřabinu, která je součástí zalesněného hřebene, vede z Litvínova turistické stezka značená červeně.

Město Most chce do roku 2010 postavit s pomocí dotací kovovou rozhlednu poblíž restaurace na vrchu Ressl, kde podle historického záznamu Spolku přátel Zámecké hory (Hněvína) měla stát rozhledna už v roce 1903. Nová atrakce za dva miliony korun má oživit příměstskou rekreační zónu a nabídnout výhled z výšky 27 metrů.