Město, které akci pořádá, již zveřejnilo podrobný program. Největší městská veselice roku naplánovaná na 10. září se znovu bude konat u přesunutého děkanského kostela.

Celá akce začne jako loni slavnostním průvodem, který vyjde od kulturního domu Repre v 11 hodin. Průvod povedou mažoretky a několik dechových kapel.
Tentokrát se návštěvníci mohou těšit na velké scéně na interprety, jako je Aneta Langerová (od 13 hodin) či na pop-rockovou kapelu Mandrage, oblíbenou hlavně u mladých lidí. Na velkém pódiu bude moderovat Petr Vondráček, na malé scéně budou bavit návštěvníky duo Otta Liška a Karolína Lišková.
Na program na malém pódiu se mohou těšit hlavně příznivci dechové hudby, k tanci i poslechu jim zahrají třeba dechová kapela Mostečanka nebo Jitřenka. K tanci bude speciálně připraven stan s dřevěnou podlážkou.

Jako zlatý hřeb večera na velké scéně vystoupí kapela MIG 21 s frontmanem Jiřím Macháčkem, která je známá svými originálními vystoupeními. Pro menší děti je připraven doprovodný program ve formě různých pouťových atrakcí, jako jsou kolotoče nebo skákací hrad. K dispozici budou i nápojové stany a jídelní stánky.

Vstup je jako na litvínovské Valdštejnské slavnosti nebo oseckou pouť zdarma. Oproti loňsku se nebudou slavnosti konat souběžně s žateckou Dočesnou, která je tentokrát naplánovaná na první týden v září. V Žatci vystoupí například známá slovenská kapela No name, ale i český Olympic či Wabi Daněk.

Martina Němečková