První velkou hvězdou, která na Mostecko zavítá, bude Hana Zagorová. Už dvakrát přeložený koncert se uskuteční 18. března v mostecké sportovní hale. Právě ta bude svědkem mnoha dalších lahůdek. Například vystoupení Vojty Dyka s B-Side bandem, Tomáše Kluse, kapely Chinaski nebo nejpopulárnější zpěvačky Lucie Bílé.

Krajčo zazpívá v Mostě i v Litvínově

„Takhle hvězdný rok jsme ještě nezažili," říká Martin Láter ze společnosti Raprint, jež má koncerty v hale pod svými křídly. Zatímco v některých kolonkách už má přesné termíny, u někoho je teprve řeší. „Třeba v případě Vojty Dyka datum ještě probíráme, protože dostal nabídku na natáčení filmu. Nicméně určitě přijede," podotýká Láter. Sám se jako příznivec rocku těší na Tři sestry a Horkýže slíže.

Výsostné postavení si vysloužil litvínovský Attic Rock Club, v rámci svého klubového turné do něj 21. března přijede kapela Kryštof. O tři týdny dřív v kulisách Atticu zahraje legendární Škwor.

Ačkoli se pořádání koncertů může jevit jako výnosný byznys, pořadatelé v podstatě u každého interpreta riskují. Musejí pečlivě zvažovat, koho pozvou. „Bez obchodních partnerů by se dnes neuspořádal ani jeden koncert," krčí rameny Martin Láter. Jeho slova potvrzují i jiní pořadatelé. „Musíte přilákat někoho, kdo vám zaplní hlediště, a to také není jednoduché. U nás je ideální návštěva kolem 1 500 lidí," říká Martin Stříbrný, manažer areálu Loučky, kam se letos po dvou letech vrátí Tři sestry. To je zatím jediné potvrzené vystoupení v amfiteátru.

Přilákat zpěváka na koncert není vždy jednoduché. „Třeba Hanka Zagorová hraje skoro celý život jen po divadlech, proto se její tým zalekl prostoru sportovní haly a museli jsme jim dokazovat, že bude mít potřebnou akustiku i kontakt s fanoušky," vypráví Láter. V branži pracuje od roku 1998 a často tak využívá osobní vazby k interpretům. Zároveň má spoustu zkušeností například s nároky některých hvězd.

„Zkouší, co si můžou dovolit, ale většinou všechno skončí v normálních mezích u mísy ovoce nebo pár láhví vína," říká Láter. „Kdysi, když byla kapela Lucie na absolutním vrcholu, tak si její členové do šatny naporoučeli třeba konkrétní ročník vína. Nebo si pamatuji, jak měl Xindl X se svým týmem ve smlouvě zakotvenou večeři. Výhodu zneužili tak, že po sobě v jedné mostecké restauraci nechali několikatisícovou útratu."