V sobotu a neděli má být teplota do třiceti stupňů a na začátku příštího týdne dojde možná i k pokoření tropické hranice. Počasí na Mostecku v následujících dnech rázně upozorní na blížící se léto. Radují se zejména provozovatelé koupališť a vodních nádrží. Ne všude už mají pro návštěvníky vše připravené. Do soboty to ale napraví. Na Matyldě i Benediktu už vodní hladinu zdobí nafukovací vodní atrakce, které se v posledních letech staly nedílnou součástí areálů.

Dvě přírodní nádrže na Mostecku,  Matylda a Benedikt v Mostě, mají prokazatelně vodu vhodnou ke koupání. Potvrdila to první letošní kontrola její kvality udělaná hygieniky. Jednou za dva týdny prověřují v okrese v létě jen tyto nádrže. Podle vyhlášky to jsou jediné rekreační koupací oblasti v okrese, kde se voda musí testovat.          Podrobnosti o měření na www.khsusti.cz/php/koupani/koupani.php

Na Matyldě je uvedli do provozu v úterý, na Benediktu schází už jen drobnost. „Musíme je pospojovat. V sobotu budeme mít kompletně hotovo,“ řekl správce Benediktu Aleš Berchin.

Kdo bude chtít velké nafukovací vychytávky použít, bude ho to stát padesát korun na hodinu. Matylda pak tradičně disponuje i šlapadly, jejichž hodinové zapůjčení vyjde na devadesát korun.

Ressl se napouští

V plném proudu jsou přípravy v areálu Ressl, kde přibývá voda. „Aktuálně napouštíme. V sobotu pak oficiálně zahájíme sezonu,“ uvedl Aleš Havlůj ze společnosti SAS Most. Do víkendu stihnou postavit i nafukovací hrad.

Vstupné na Ressl činí 40 korun pro děti a 70 korun pro dospělé.

Už od 21. května naplno funguje mostecký Aquadrom. Minulou sobotu otevřel své brány také litvínovský Koldům.