„V rámci projektu dojde k modernizaci kamerového systému spočívající ve výměně osmi stávajících kamer v Janově umístěných na panelových domech a ke zřízení dvou nových kamerových bodů v této lokalitě," řekla Jitka Blovská z odboru investic a regionálního rozvoje. Jedna z nových kamer bude umístěna na paneláku v Gluckově ulici a umožní tak pozorování veřejného prostranství v této ulici a přilehlém okolí.

Druhý kamerový bod vznikne u základní školy na hřišti, které momentálně prochází velkou modernizací také v rámci projektu revitalizace, konkrétně při jeho čtvrté části.

„V souvislosti s instalací nového kamerového systému bude zmodernizována také přenosová trasa a serverová část systému na dispečinku městské policie pro lokalitu Janov," doplnila Jitka Blovská.

Instalace nových kamer by měla být hotová do konce srpna. Osm starších kamer strážníci využijí na jiných vytipovaných místech, například v Hamru nebo v areálu Nové Záluží. Celkové výdaje na obnovu kamerového systému v Janově budou činit zhruba dva miliony korun. Pětaosmdesát procent nákladů pokryje evropská dotace, zbytek doplatí město ze svého rozpočtu.

Projekt komplexní revitalizace probíhá v Janově již několik let. Během něho došlo na mnoha místech například k rekonstrukci chodníků. Projekt letos končí. Na sídlišti v současné době probíhá čtvrtá etapa, která zahrnuje modernizaci již zmíněného hřiště, a také etapa pátá týkající se kamer. Vedení města už také vybralo firmy, které budou realizovat šestou a poslední etapu, která bude rozdělena na čtyři části. Všechny práce na sídlišti musí být hotové do 30. listopadu.

Čtvrtá etapa oprav v Janově
Již probíhá. Vyjde na zhruba třináct milionů, z toho 85 procent se uhradí z dotace. Její nejvýraznější součástí je revitalizace hřiště u základní školy a také druhé části dvora základní školy. Dále pak dojde k rekonstrukci některých dosud neopravených chodníků, parkovacích míst u bloku F2 nebo v ulici Luční. Vybudováno bude také podélné parkování v ulici Hamerská. Opravovat se bude také u nákupního střediska Krušnohor.

Šestá etapa oprav v Janově
Zakázka je rozdělena do čtyř částí. Zahrnuje rekonstrukci čtyř mostků a kanalizace, rekonstrukci veřejného osvětlení (celá ulice Hamerská, lampa u Krušnohoru a u bloku R3), rekonstrukci komunikací (u bloků A, otočka autobusu, část ulice Gluckova, část ulice Školská), doplnění herních prvků na hřiště u základní školy. Tato etapa vyjde na zhruba osmnáct milionů. I v tomto případě se 85 procent nákladů uhradí z dotace.