Čeští účastníci vyrazí nejprve pravidelným vlakem z Mostu v 7:21 hodin a na Moldavu dorazí v 8:32.

Pak půjdou po tělese zrušené tratě a na zmíněném bývalém nádraží, kde je dnes horský hotel se setkají s lyžníky ze sousedního Saska.

„Zváni jsou i lyžaři v nádražáckých uniformách. Dolů se pojede odpoledním vlakem," informoval Martin Miller, předseda Klubu přátel krušnohorské železnice Most Dubí Moldava, který akci podporuje.

KDO NEOBLEČE HISTORICKÝ ODĚV, NEVADÍ

„Naše skupina vyráží z Moldavy naproti skupině historických lyžařů z Holzhau. Setkání je ve sporthotelu, což je bývalé nádraží Hermsdorf- Rehefeld na trati Moldava Holzhau," sdělil pořadatel Tomáš Studnička. Železničářské nebo historické obleky jsou vítány, ale podle Studničky nejsou nutností. Vlak z Moldavy do Mostu pojede v 15:24.

Od 15. prosince začaly platit nové jízdní řády ČD. Na trati Most Moldava nedošlo k převratným změnám, vlaky jedou přibližně jako dosud. Tedy vlaky do Moldavy pojedou v sobotu a v neděli, a kromě toho v době zimních, jarních a letních prázdnin. V poloze některých vlaků jsou několikaminutové posuny a večerní vlak číslo 26807 z Moldavy přestal zastavovat v zastávce Most-Kopisty. Více na www.moldavskadraha.cz