„Novinkou a bezesporu zpestřením prvního dostihového dne bude dozajista atraktivní závod poníků," říká z zahajovacímu podniku sezony Josef Pouzar, ředitel Hipodromu Most.

Druhým květnovým sportovním zážitkem bude dostihový den Vršanské uhelné, který proběhne 30. května.

„Také ten je letos poněkud netradiční. Bude zároveň oslavou svátku dětí, kdy u nás proběhne Den dětí Ústeckého kraje. Zahájen bude již v deset hodin, samotné dostihy pak začnou jako obvykle, úderem třinácté hodiny," připomenul dále ředitel společnosti.

Zájemci o dostihový sport se v letošní sezóně mohou těšit i na další, nejen sportovní akce. Prázdninovou atrakcí určitě bude Rozmarné léto s Tomášem Klusem, Xindlem X a dalšími hudebními skupinami, které je přichystáno na sobotu 8. srpna a Hipodrom Most bude i letos místem pro konání tradičního hornického dne, který se zde uskuteční v pátek 11. září.

Areál hipodromu nabízí již druhým rokem rovněž prostor pro fotbalgolf, in-line dráhu a k dispozici bude pro veřejnost i piknik park, tedy prostor pro grilování.

Program dalších jednotlivých dostihových dní na Hipodromu Most: V sobotu 18. července proběhne již 70. OAKS, 29. srpna Velká letní cena, 19. září Cena Jockey clubu ČR, 17. října Českomoravská cena. (edb)