Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova a společnost ČSAD Slaný v pondělí propojily své odbavovací systémy a uznaly si navzájem na všech svých linkách čipové karty.

Na elektronickou peněženku lze v integrovaném systému dvou dopravců cestovat bez přestupování za prací, studiem a výlety například do Loun, Slaného, Prahy, Žatce, Lovosic či Chomutova a zpět.

Jízdné placené čipovou kartou je navíc levnější než jízdné hrazené v hotovosti.

Jak to vypadá v praxi? Mostečan chce jet například do Prahy na kartu, kterou dosud používal jen na placení mostecké MHD. V předprodeji dopravního podniku si dobije třeba za 500 korun elektronickou peněženku. Když nastoupí do autobusu ČSAD Slaný, řekne řidiči "jednou Praha" a přiloží kartu ke čtecímu zařízení. To z elektronické peněženky odečte správnou částku.

Po odečtu jízdného obdrží cestující stvrzenku, kde bude záznam platby a informace o zůstatku na kartě. Údaje o transakci odešle systém do společného zúčtovacího centra. Kartu si lze dobít i u řidiče.

„Zahájení tohoto pilotního projektu je pro cestující významnou zprávou, neboť jde o první krok při budování Integrovaného dopravního systému v Ústeckém kraji," sdělil Václav Zahradníček, předseda představenstva Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova. „Jsme hrdi na to, že jsme v tomto průkopníky a že se na tom podílí ČSAD Slaný," dodal ředitel dopravního podniku Milan Dundr.