Na Benediktu se topili dospělý muž a malý chlapec. Záchranářům se chlapce podařilo oživit a transportovali ho do ústecké nemocnice na dětskou jednotku intenzivní péče. Muže se už oživit nepodařilo. Deníku to řekl krátce po 14. hodině mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník. „Okolnosti této tragické události vyšetřuje policie,“ dodal.

Redakci na událost upozornil jeden z rekreantů. Podle něj se jednalo o otce a syna. „Ve vodě byli dlouho,“ řekl do telefonu z místa neštěstí.

Policie předběžně potvrdila, že šlo o otce a syna. „Příčinami a okolnostmi tragické události se budou zabývat kriminalisté,“ řekl Deníku krajský policejní mluvčí Daniel Vítek.

Podle prvotních informací, které policie má a bude je prověřovat, se začalo topit dítě a otec se ho snažil zachránit, pod vodou však skončili oba. Oznámení o události přijala policie ve 12.40 hodin. Otec po desítkách minut poskytování první pomoci zemřel.

Krátce před tragédií natírali nedaleký plot čtyři zaměstnaní vězni z Věznice Bělušice. Když po práci se stráží čekali na odvoz, všimli si dramatu ve vodě. Zatímco člen vězeňské stráže volal záchranku, tři vězni skočili do vody a pomáhali otce se synem vytáhnout. „Nebylo jim jedno, co se děje. Už byli pochváleni ředitelem věznice,“ sdělila mluvčí věznice Danuše Vránová.