Hlavní program první dubnové neděle budou tvořit volné jízdy s vlastním vozem po závodní dráze či taxijízdy ve speciálech řízených zkušenými piloty. Vstup ani parkovné návštěvníci platit nebudou. Do areálu autodromu se dostanou spodní branou, kde budou moci odstavit svůj vůz.

„Tradiční akcí zároveň přivítáme už i kalendářně jaro. Tímto milníkem naplno vypukne sezona na autodromu, kde až do konce října bude jedna událost střídat druhou. Převahu budou mít pochopitelně akce zaměřené na motorsport," upřesnila eventová manažerka společnosti Autodrom Most Veronika Raková. Upozornila zároveň, že se po nákladné rekonstrukci posledních dvou zatáček poprvé pro veřejnost otevře celý okruh. V době od 09 do 18 hodin tak každý může po dráze kroužit bez omezení. Cena je stanovena na 150 korun za 10 minut jízdy.

Ochutnávku závodní atmosféry nabídne polední pauza. Pořadatelé totiž vypsali závod Taxi Cup na pět kol pro všechny přítomné závodní vozy určené k taxijízdám pro veřejnost. Přesně hodinu po poledni tak za volant svých speciálů usednou například Tomáš Pekař (Clio Cup), Jiří Stránský (Nissan GT-R), Stanislav Šedivec (Corvette ZR1), Miloš Feigl (Mitsubishi EVO 9 Red Bull Edition) či Jakub Michalovič (Subaru WRX STI).

Závodit může ale také každý návštěvník. Soutěživé typy a řidiči se smyslem pro recesi by si neměli nechat ujít vložený závod ve slalomu „Louda Cup". Tento závod na jedno kolo bude následovat po skončení Taxi Cupu. „Jak už název napovídá, vítězem nemusí být nutně nejrychlejší jezdec s nejlepším strojem, ale naopak ten nejšikovnější. Víc bych nechtěla prozradit, ať se mají návštěvníci Autoshow na co těšit a zažijí také nějaké to překvapení," doplnila Raková. Tři nejúspěšnější účastníci soutěže získají věcnou odměnu. Zájemci se mohou přihlásit na e-mailové adrese rakova@autodrom-most.cz. V boxu č. 42 pořadatelé zaregistrují účastníky závodu i v den konání akce. Startovné činí 150 korun.

VIP hostem dne otevřených dveří autodromu bude tentokrát Aleš Loprais. Uspořádá pro fanoušky autogramiádu a zájemce nechá také nahlédnout do svého dakarového speciálu.

Pořadatelé zvou na den otevřených dveří celé rodiny. Zatímco otcové si budou moci vyzkoušet svůj řidičský um a odvážnější maminky se mohou svézt po dráze se zkušeným jezdcem, děti budou moci zamířit do fun arény. K dispozici budou mít dětské dopravní hřiště, motokárovou dráhu či dráhu pro čtyřkolky a buggy. „Dětem půjčíme kola či koloběžky a také přilby. Přímo v paddocku připravíme pro nejmenší skákací hrad," vyjmenovala Veronika Raková.