Souhra náhod zachránila minulý týden životy hned dvou mužů, kteří by bez pomoci zemřeli. V pátek 3. února v nočních hodinách vyrazili policisté do jednoho z bytů v centru Mostu. Muž se měl sebepoškodit, prvotní informaci o ohrožení jeho života obdrželi strážníci. Do bytu pak spěchali také policisté mosteckého obvodního oddělení, nadstrážmistři Aleš Růžička a Michal Mundok. Nedopatřením však hlídka obdržela informaci, která je navedla do sousedního domu téměř totožného čísla popisného. Vystoupali do pátého patra a zjistili, že se tam nenachází žádné záchranné složky, jejich zrak se ale zaměřil na pootevřené dveře, ze kterých se linulo chrčení.

"Za dveřmi objevili ležícího muže v tratolišti krve, který bojoval o svůj život. Policisté zjistili, že má hluboké řezné rány na horních končetinách a upadá do bezvědomí. Neváhali ani vteřinu a zatímco ve vedlejším domě probíhala záchrana života jiného muže, profesionálním způsobem zahájili proces první pomoci," informoval policejní mluvčí Václav Krieger.

Zraněného muže policisté uložili do stabilizované polohy, prostříhali mikinu, aby mohli zaškrtit řezné rány a zamezili tak další ztrátě krve. Muži uvolnili dýchací cesty, sledovali jeho zdravotní stav a snažili se jej udržet při vědomí. V průběhu poskytování první pomoci telefonicky komunikovali se záchranáři, kteří po několika minutách dorazili.

Zdroj: Youtube

"Lékař na místě zasahující hlídce sdělil, že pokud by nebyla muži poskytnuta okamžitá pomoc, svým zraněním by určitě podlehl. Policisté svým rozhodným jednáním a profesionálním přístupem přispěli k tomu, aby nebyl zmařen lidský život," doplnil Krieger.

Na zranění obou mužů se nikdo další nepodílel. Díky souhře náhod se podařilo oba lidské životy zachránit. Bližší okolnosti obou případů prověřují mostečtí kriminalisté.