Do Litvínova přicestoval den před hokejovou exhibicí k sedmdesátinám klubu, když předtím dva měsíce strávil v Americe na Floridě. "Vánoce nijak moc nehrotíme," prozradil Mosteckému deníku Ručinský s tím, že byl hodně dlouho v cizině, takže teď si svátky s rodinou užije. "Dáme si večeři a v klidu posedíme," řekl dále.

Na otázku, jestli si pamatuje na svůj nejhezčí vánoční dárek, Ručinský odpověděl, že ano. "Nevím kolik mi tenkrát přesně bylo, ale jako kluk jsem dostal od táty hokejku - titanku. Tehdy byly samé dřevěné hokejky a to byla jedna z prvních laminátových hokejek. Navíc s touhle značkou hráli naši tehdejší hokejoví reprezentanti, takže pro mě jako pro kluka, kterému bylo tak nějak osm nebo devět let, to bylo něco …" prozradil dále.

A co bývá u Ručinských ke štědrovečerní večeři? "Ryba určitě ne. My máme vždycky řízek a bramborový salát," doplnil Martin Ručinský.

"My jsme vždycky rádi, když se můžeme všichni s Martinem na Vánoce sejít. Nedáváme si už ani dárečky, ty jsme zrušili někdy před pěti lety. Největší radost máme z toho, když přijede a všichni si užijeme společně vánoční atmosféru a pohodu," řekla Mosteckému deníku maminka Martina Ručinského Věra.