„Byla to pro mě čest stát na nejslavnější trati světa a přitom se na ní ještě dokonce svézt. Neuvěřitelný pocit. Na test jsem nebyl nějak zvlášť připravený, ale snažil jsem se maximálně a vyšlo to! Byl jsem vybrán, měl jsem velikou radost a tím byla nastartována má další dráha. Rozhodl jsem se pro závodění,“ řekl motokárový závodník Vakarov, který v současnosti studuje prvním rokem střední školu.

„Motokárovým závodům jsem propadl už jako malé dítě. Na mostecký autodrom jsem začal s rodiči chodit od svých tří let. Nejprve jako divák a postupem času jsem měl možnost usednout i na motokáry. Rozhodl jsem se věnovat tomuto sportu naplno, i když je to pro studenta finančně nákladný koníček. Tady bych uvítal do budoucna nějakého sponzora, který by pomohl s finanční stránkou. Neodradilo mě ani to, že jde o často hodně fyzicky i psychicky náročný sport.“

V letošním roce by Vladimír rád startoval na Mistrovství ČR ve třídě Honda. „Zatím nevím, jestli pojedu vytrvalostní závody nebo sprintové, vše je zatím v jednání. Nastávají rovněž veliké povinnosti jak ve školní docházce, tak v přípravě na závody. Nebude to jednoduché se naplno věnovat závodům a stíhat školu, takže budu muset každý den navštěvovat posilovnu a cvičit, abych měl dobrou fyzickou kondici a také trénovat v motokáře. V polovině března mě čeká první letošní testování, kde se bude nastavovat technika a podobně. Koncem dubna pak už hurá na závody,“ popsal letošní plán mladý jezdec.

V těchto dnech pilně trénuje ve Vtelně u Mostu, na okruhu ve speciální kryté tréninkové hale pro motokáry. Právě tam Vláďa tráví hodně volného času a piluje jízdu.

„Při tréninku vždy dopilovávám styl jízdy, jakou zatáčku a jak projet. Vždy, když dojedu, se dělá vyhodnocení právě zajetých časů. Také následuje pohovor s manažerem týmu, jak a kde má závodník projíždět. V posilovně se zase zaměřuji na cvičení, a to hlavně posilování rukou a celého těla. Ale nejdůležitější je vytrvalost, která je při tomto sportu také hodně důležitá,“ vysvětlil mladý závodník.

„V tomto motosportu je pro mě velkou podporou má matka, která mě podporuje, jak může, a za to jí patří můj velký dík. Uvítám i každou jinou možnou pomoc a dávám také dohromady už i svůj fanclub. Pokud se chce někdo ze čtenářů Deníku stát členem a fandit mi, není problém a může mě kontaktovat prostřednictvím mého emailu: Vakousek.V@seznam.cz Budu rád za každého skalního fandu, který mě podpoří na závodech,“ podotkl Vladimír Vakarov. Jeho velkým jezdeckým vzorem je světová hvězda Formule 1 Michael Schumacher. Stejně jako on by v budoucnu mostecký závodník Vláďa chtěl vyzkoušet nejvyšší metu tohoto motosportu, tedy jet Velkou cenu F1.