Zasedání zastupitelů opět připomínalo schůzi socialistického Národního výboru. Za hodinu a půl dokázali spolupracující politici ze SMM-ODS-ČSSD-KSČM plus TOP09 schválit spousty věcí naprosto hladce bez vyslovení jediného kritického protinázoru. Komunisté děkovali za očekávané úspory v nákupu elektřiny, zastupitel ODS si přál, aby 92milionové dluhy v Chánově nerostly, a radní rádi odpověděli na připravené otázky kolegů. Ujistili je, že město odolá státním škrtům, zvýšení DPH a že zefektivní činnost organizací. „Jsou nějaké dotazy? Nejsou. Hlasujme,“ znělo nejčastěji. Jedinou kritikou byla drtivá kritika druhých: FK Baníku Most za špatné hospodaření a aktivisty Tomáše Seidla za jeho „otravné“ maily zastupitelům kvůli sporu o školky.

Jedinou opozicí v Mostě se tak stávají prostí občané.

Adam Šmejkal varoval politiky před smogem. „Nesnesitelná prašnost ovzduší je neskutečná. Zamoření je tak výrazné, že ho můžeme ztotožnit se situací v současné, doposud lidská práva porušující Číně,“ prohlásil Šmejkal, herec městského divadla. Na řečnické tribuně citoval ze svých zápisků z cesty zaprášenou krajinou. „Co se to stalo, páni radní?“ ptal se a připomněl tzv. komunismus, kdy byl smog běžný.

Milan Stejskal si stěžoval na špatnou kanalizaci na třídě Budovatelů, kde lidi trápí plísně. „Problém trvá víc než pět let. Upozorňovali jsme na to několikrát, ale není to řešeno. Kanalizace je v havarijním stavu,“ řekl. Voda proniká do domů hlavně v létě při přívalových deštích.