Příšlušnice něžnějšího pohlaví se učí podle mluvčí mosteckých strážníků Ilony Kozlové nejen základní prvky sebeobrany, pády, odváděcí páky, údery nebo využití osobních předmětů k odvrácení útoku. „Ale především si zvýší své sebevědomí,“ dodala Kozlová.

„Přemoci strach, rychle reagovat na útok, začít křičet nebo vzít nohy na ramena, to je pro křehkou ženu složitý úkol. Proto jsou tu zkušení strážníci, kteří ženám poradí, jak nejlépe v náročné chvíli postupovat a čemu se naopak vyvarovat,“ sdělil ředitel mosteckých strážníků Bronislav Schwarz.

Nezávazné a bezplatné kurzy běží každý týden, v úterý a pátek v čase od 15 do 17 hodin a ve středu od 17.30 do 19.30 hodin. Cvičí se na Střední škole diplomacie a veřejné správy v Jiráskově ulici.

Strážníci také v tomto týdnu začali s výměnou kování za bezpečnostní u stovky seniorů, kteří o to požádali. Vloni strážníci namontovali na pět set vchodových dveří bezpečnostní řetízky a panoramatická kukátka. „Právě senioři na svou důvěřivost nejvíce doplácejí, proto je chceme uchránit od falešných montérů a prodejců,“ vysvětlil Bronislav Schwarz, proč strážníci s nářadím penzisty navštěvují.

Na oba projekty poskytlo peníze Ministerstvo vnitra a město Most.