Přestavba přízemí mosteckého úřadu a jeho litvínovské pobočky potrvá přes dva měsíce, do 30. listopadu. Kvůli stavebním úpravám úřad zkrátí provozní dobu pro veřejnost. Do čtyř hodin odpoledne bude otevřen jen v pondělí, ve zbytku týdne se zavře už ve 13 hodin.

„Bude to náročné období," řekl včera Jiří Pánek, vedoucí zprostředkování a poradenství z mosteckého úřadu práce. Částečná rekonstrukce budovy úřadu u „třech sýrů" začne zítra vyklízením věcí. Hlavní vchod se pro návštěvníky uzavře. Nezaměstnaní budou muset chodit zadem.

Z přízemí, kde sídlí zprostředkovatelé, zmizí i přijímací pult. Stavbaři rozeberou celou podlahu, vymění dlažbu a rozvody. Opravy si vyžádají 600 tisíc korun.
V Litvínově se začalo s přípravou už v minulém týdnu. Oprav tam bude kvůli zatékání více a budou dražší než v Mostě. Stát za ně zaplatí 1,1 milionu korun. Lepší by měly být střecha, dešťové svody, kanalizace, podlahy i WC.

Úřad slibuje, že pro veřejnost zajistí všechny služby podle zákona o zaměstnanosti. „Na chod úřadu to zas tak velký vliv mít nebude, ale budeme zvát méně občanů," sdělil ředitel úřadu práce Oldřich Malý. Zaměstnanci úřadu budou podle něj pracovat ve ztížených podmínkách a na provizorních pracovištích.
Malý věří, že lidé tuto situaci pochopí, protože úpravy zlepší prostředí v budovách