Ze čtyřčlenného politického vedení města Mostu, které pracuje na radnici na plný úvazek, má nejvíce funkcí v různých organizacích primátor Vlastimil Vozka (SMM). Je v představenstvu Stavebního bytového družstva Krušnohor, v dozorčí radě společnosti Mostecké odpady, v představenstvu FK SIAD Most, ve správních radách Vysoké školy finanční a správní a Podkrušnohorského technického muzea.

Nejméně funkcí, celkem dvě, má Vozkův ekonomický náměstek Luboš Pitín (SMM). Je členem dozorčích rad HC Most a firmy Mostecké odpady. Po čtyřech funkcích mají náměstci Jiři Kurcin (KSČM) a Hana Jeníčková (nezař.). Oba jsou v dozorčí radě firmy Mostecké odpady. Kurcin je ještě v dozorčích radách Technických služeb města Mostu a firmy Mostecká bytová. Jeníčková je v dozorčí radě První Mostecké a ve správních radách Nadace Student a Podkrušnohorského technického muzea.

Některé funkce jsou čestné, bez nároku na odměnu. Zastoupení v obchodních společnostech je pro politiky zdrojem vedlejších příjmů v řádech statisíců korun během čtyřletého volebního období.

Z tříčlenného vedení města Litvínova má nejvíce funkcí starosta města. Starosta Milan Šťovíček je nejen prvním mužem města Litvínova, ale i místopředsedou představenstva Střední školy EDUCHEM. Navíc je členem dozorčí rady Severočeské vodárenské společnosti. Současně zaujímá i funkci člena správní rady v obecně prospěšných společnostech Energie a Šumná.

Naopak první místostarosta má pouze jednu funkci. „Zastávám názor, že pokud jsem v jedné funkci, mám ji dělat pořádně. Lidé, kteří jsou na několika postech zároveň, je pak už nemohou provádět na sto procent,“ vyjádřil se pro Deník místostarosta litvínova Martin Klika.

Druhý, neuvolněný místostarosta Pavel Stehlík sedí též jen na jedné židli.

Martin Vokurka, Lucie Prosková