V souvislosti s chystanou modernizací kritizovaného parku u sportovní haly se na radnici diskutovalo o bezpečnosti jeho návštěvníků a o ochraně městského majetku.

Lidé si stěžují, že v parku, který sousedí s problematickým sídlištěm ve spodní části třídy Budovatelů, se zdržují vandalové a kriminálníci. Policie v červnu obvinila z loupeže 19letého Mostečana, který v parku přepadl mladíka a okradl ho o 400 korun. Podle primátora Jana Paparegy si radnice rizika uvědomuje.

„V rámci rekonstrukce parku se uvažuje o umístění kamerového systému," sdělil primátor. Kamery by zdokumentovaly protiprávní jednání a umožnily rychlejší příjezd městské policie.

Na začátku června se vedení města setkalo se zástupci státní a městské policie. Projednávali stížnosti sepsané v petici ze Stovky a radili se, co by se dalo udělat pro zlepšení situace.

Park má být v provedení antivandal, aby déle odolal úmyslnému poškozování. Primátor doufá, že udržitelnost parku nebude stát více než jeho přestavba. Ta se odhaduje na třicet milionů korun, většinu chce město pokrýt z dotace.

Součástí parku by měla být i přednášková a výstavní síň. Projektovou dokumentaci na rekonstrukci parku zpracuje pražská společnost Atelier M1 architekti. Město jí za to zaplatí přes dva miliony korun.