Magistrát velmi levně nabízí ve Středisku volného času nevyužívaný majetek kancelářský nábytek, telefony, videorekordér, kolo, fotoaparát, hodinky a šperky. Hlavně hromady nábytku jsou ze zrušené pobočky úřadu v ulici Pionýrů, zbylé zboží je ze ztrát a nálezů. Nejdražší nabídnutou věcí po úřednících byla skříň za 260 korun. Překonaly ji jen zlaté a stříbrné šperky do 900 korun z pozůstalosti vystavené v zamčené skleněné vitríně.

U vstupu do hlavního sálu stála fronta. Na trh dohlíželi dva městští strážníci, kdyby náhodou vznikla pranice o mobily. K těm se proto raději pouštělo ve skupinkách po třech lidech. Někteří koupili najednou i několik skříní za 100 korun a dost ušetřili.

Lidé i radnice si obchodní akci pochvalovali všichni na ní vydělali. Město nemusí platit odvoz věcí na skládku, získalo tisíce korun do svého rozpočtu a pomohlo lidem, kteří si za pakatel nakoupili pomůcky domů, na chatu či do garáže. „Přišel jsem ze zvědavosti. Mám zájem o elektroniku," řekl student Michal Cicko. Autorádio sice nesehnal, ale koupil si za kačku alespoň dotykový mobil.

Trh pokračuje dnes od 8 do 17 hodin. Co se včera neprodalo, je za polovic. Úřad nevylučuje opakování v roce 2014, pokud shromáždí dost věcí.