Někteří voliči oslovení Mosteckým deníkem nepochybovali o tom, že na Mostecku vyhraje opět Miloš Zeman. Zdůvodňují to tím, že okres je tradičně většinově levicový. Dostal důvěru od 64 procent lidí, kteří v pátek a sobotu dorazili do volebních místností. Odvolilo celkem 43 308 obyvatel okresu, volební účast tak dosáhla 46 % a je pod celostátním průměrem. Druhé kolo už tolik lidi nelákalo. V prvním hlasovalo 45 592 voličů. "V prvním kole jsem volil pana Franze, protože to byl jediný nepolitický kandidát, který to měl v hlavě srovnané. Zbylí dva kandidáti mají na svědomí tolik špatného, že si nehodlám vyběrem menšího zla špinit ruce. Volbu ostatních občanů dokážu akceptovat, ale účastnit se té šaškárny nehodlám," vysvětlil svoji neúčast například mostecký spisovatel a fejetonista Jakub Bouda.

Už hodinu po uzavření volebních místností bylo již sečteno v několika obcích na Mostecku. Havraň, Lišnice, Louka, Mariánské Radčice či Skršín zvolily jednoznačně Zemana. Ve Skršíně přitom v prvním kole Schwarzenbergovi podlehl o jeden procentní bod.

Obcemi, kde na Mostecku zvítězil Karel Schwarzenberg, jsou například Klíny (51 %), Český Jiřetín (57 %) a Hora Svaté Kateřiny (52 Shwarzenberg, 48 % Zeman). Drtivě vyhrál Schwarzenberg v Bělušicích (74 %).

Nejvýrazněji se před konečným sečtením hlasů vyprofilovaly volby v tradičně levicových Mariánských Radčicích, kde Zeman získal celých 79 procent hlasů, či Bečov (83 % pro Zemana).

Největší města okresu Most a Litvínov dala přednost podle očekávání Zemanovi, stejně jako tomu bylo už v polovině ledna. Menší rozdíl mezi oběma kandidáty byl v Litvínově (61 % Zeman, 39 Schwarzenberg). Mostečané vhodili na podporu muže z Vysočiny 64 procent obálek.

První kolo volby před dvěma týdny vyhrál v okrese Most Miloš Zeman, druhý byl Jan Fischer. Zeman na Mostecku získal přes 26 procent, čtvrtý Karel Schwarzenberg přes 16 procent. Volební účast na Mostecku byla 49 procent, nižší než celostátní průměr.

Vedení města Mostu se k volbě prezidenta staví oficiálně neutrálně a nechce ji moc komentovat. V zákulisí ale někteří politici naznačili, že předvolební dění s nimi emočně zahýbalo. Až někdy vítěz přijede na návštěvu Mostu jako kdysi Václav Klaus, zachovají ale neutralitu, i když prezident nebude zrovna jejich volený kandidát. „Pokud přijede prezident, bude mi jedno, kdo to bude," sdělil diplomaticky před zahájením druhého kola volby náměstek primátora Luboš Pitín.