„Jsem překvapený. Lidé mi dali důvěru a také téměř čtyři tisíce preferenčních hlasů, přestože jsem jako policista přísný. Ukázalo se, že lidé touží po pořádku a po bezpečí pro své rodiny," sdělil Bronislav Schwarz, lídr Severočeců.cz na kandidátce ANO. Zda zůstane ředitelem Městské policie v Mostě a lomským radním se Schwarz rozhodne po ustavující schůzi sněmovny, která bude za měsíc.

„Jsem rád, že hnutí získalo takovou širokou podporu. Myslím si, že to bylo díky programu a slušné kampani, ve které nikoho neobviňovalo a neuráželo. To byl základní kámen úspěchu," řekl Vlastimil Vozka, který zůstane primátorem Mostu. „S tím jsem šel do kampaně," dodal. Podle něj je třeba, aby měl Most v nejvyšší politice zastoupení, protože předchozí vláda městu nepomáhala. Schwarz, Vozka a další špičky Severočechů.cz sledovaly průběh voleb společně v Mostě a politici navštívili i pražskou centrálu ANO.

Slaví i komunisté z Mostecka. V parlamentu měli naposledy místní zastoupení v roce 2002. „Pro nás je to obrovský úspěch. Jsem šťastná," řekla nová poslankyně Hana Aulická Jírovcová. Už ví, že bude mít dva asistenty. Jedním z nich bude Marta Hartmannová, členka KSČM, druhého teprve vybere. Aulická bude ze svého poslaneckého platu odvádět straně 15 procent ze své hrubé mzdy.

David Kádner je jediným ze čtveřice, který svůj post obhájil a do sněmovny se vrátí po třech měsících od jejího srpnového rozpuštění. „Těší mě, že mi lidé dali podporu," uvedl. Za úspěch považuje i to, že kampaň stála minimum peněz. „Je to velmi dobrý výsledek," dodal. Starostou Nové Vsi v Horách a členem VV zůstává.