Nina Hladká o sobě říká, že je nejstarší starousedlicí bydlící u autodromu. V Souši, kde se narodila, žije 70 let. Patří k lidem, kterým vadí hluk z motoareálu. Také ona si přišla stěžovat na radnici. „Je mi zamezováno radovat se z mého domku a zahrady," sdělila zastupitelstvu při diskuzi občanů. Dost ji rozčílila petice za záchranu autodromu. „My ho nechceme zrušit, chceme jen důstojný a klidný život," vysvětlila. Pamatuje začátky závodění, kdy město kolabovalo při Intersérii, a pak období, kdy se ruch dal snést. Od loňska je podle seniorky opět hůř. „Nastalo nám doslova peklo," popisuje řev motorů. Připouští, že s oficiálními závody nemá problém, ale vadí jí časté komerční jízdy. Překračování limitů, potvrzené hygieniky, brání podle Hladké pobytu místních obyvatel venku. „Proč mám trpět?" ptala se. „Rekreanti z blízké Matyldy mohou utéci, my ne," dodala.

Zástupci radnice 5. prosince konzultovali na ministerstvu vnitra návrh městské protihlukové vyhlášky, která má v Mostě omezit rušivé činnost bez ohledu na původ hluku. Nyní se do návrhu zapracovávají doporučení, která vzešla z jednání v Praze. Pokud ministerstvo text přijme, rozhodne o vyhlášce mostecké zastupitelstvo. „Předpokládáme, že to bude na únorovém zasedání," řekl primátor Jan Paparega.

Opoziční zastupitel Miroslav Fencl (SMM) kritizuje, že město dá autodromu za reklamu 150 tisíc Kč. V době, kdy lidem vadí hluk, to považuje za podivné. „Nebude to dobře vypadat," řekl. Suma je ve schváleném městském rozpočtu. Podle náměstka primátora Marka Hrvola nemusí autodrom peníze dostat, bude záležet na dalším vývoji kolem hluku. Primátor objasnil, že peníze jsou na podporu závodu trucků, což je vrchol sezóny, který je všeobecně přijímán pozitivně.