Lukáš částečně ochrnul po nehodě v roce 2018, jeho partnerka Verča je kvadruplegička od dětství. Navzdory svým omezením se snaží udržet si pozitivní postoj k životu, jejich situace však vyžaduje bydlení přizpůsobené jejich speciálním potřebám. Pomoci jim se rozhodla Mostecká bytová a Pohárovka.

„Poskytli jsme bytovou jednotku o velikosti 1+2, je to něco přes 50 metrů čtverečních," sdělil ředitel Mostecké bytové Jaroslav Kudrlička. "K tomu zajišťujeme všechny potřebné úpravy pro bezbariérové bydlení,“ doplnil.

Oceněná Klára Voldhonsová.
Učitelka z Mostu je v semifinále soutěže pedagogů. Bude bojovat o titul?

Se zařízením bytu pomůže 4. ročník charitativní akce Pohárovka. Siláci z Mostu a okolí v ní předvedou svůj talent v benchpressu a mrtvém tahu, letos se představí i strongman soutěž. „Z výtěžku akce Pohárovka ten byt vybavíme tak, aby ho Lukáš a Verča mohli využívat bez obtíží,“ zmínil organizátor soutěže Vladimír Jeřábek.

Stavební úpravy bytu jsou u konce, nájemní smlouva se může být uzavřít již v květnu.

Pohárovka věnuje výtěžek na zařízení bytu imobilního páru.Zdroj: Facebook Pohárovky

Pohárovka se uskuteční v Mostě na Benediktu 25. května od 10 hodin. Další podrobnosti naleznete na facebooku akce. I vy můžete Verče a Lukášovi pomoci přispěním libovolné částky na transparentní účet 324279175/0300.

Mohlo by vás zajímat: Na Hněvíně se otevřela hvězdárna. Bufet a rozhledna fungují, WC je u aut

Zdroj: Martin Vokurka