Studio iniciované učitelkou Ivanou Dušánkovou sídlí v upravené učebně v budově školy a umožňuje plynulý přechod od teoretické výuky k praxi. Za lavicemi je řada monitorů s počítači se speciálními konstrukčními a návrhářskými programy, potřebné hlavně pro stavbu strojů.

„Věříme, že učebna s moderní technologií zvýší zájem mladých lidí o strojírenské obory," sdělila ředitelka školy Hana Praženicová.

Škola studio pořídila z grantu Chytré hlavy pro sever, které každoročně vyhlašuje těžební společnost Vršanská uhelná. Na studio přispěla částkou 518 tisíc korun.

„Působíme v regionu a chceme tu být prospěšní," řekl generální ředitel společnosti Vladimír Rouček. Podle něj je podpora vzdělávání na místních školách správnou volbou. „Region potřebuje zvyšování vzdělanosti," dodal.

Nezaměstnanost na Mostecku je druhá nejvyšší v ČR. Podniky a průmyslové svazy dlouhodobě upozorňují na nedostatek kvalifikovaných techniků. "Budoucnost je v technickém vzdělávání," řekl minulý týden při návštěvě Mostecka Jaroslav Hanák, šéf Svazu průmyslu a dopravy ČR.