Policisté v obchodech hovoří s nakupujícími, upozorňují je na rizika při ukládání kabelek a tašek do nákupních vozíků, kontaktují potencionální oběti. Podle policie je tato akce potřebná. „Mostečtí policisté v posledním období zaznamenali již několik případů kapesních krádeží v obchodech i na ulicích, kdy pachatelé využívají tlačenice a zvýšenou koncentraci osob," sdělila policejní mluvčí Ludmila Světláková.Zde jsou dva čerstvé případy, které teď policie řeší.

Kapsáři jsou mezi námi

Profesionálně si počínal jeden neznámý kapsář, který „úřadoval" v prodejně v centru Mostu. V pátek odpoledne ukradl nakupující ženě z kabelky peněženku. Absenci portmonky zjistila poškozená až u pokladny, když chtěla platit. Měla otevřený zip u tašky. „Okradená přišla i o doklady a finanční hotovost," uvedla Světláková.

Druhý případ. Na jezdících schodech v obchodním domě v centru Mostu okradl kapsář staršího muže. Ten byl v obchodním centru v neděli v poledne. Neznámý lapka z tašky, kterou měl muž přes rameno, odcizil peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady.

Strážníci v akci

Na parkoviště před nákupními centry se zaměřili strážníci Městské policie Litvínov. Informovali o tom minulý týden. „Zloděje zajímá všechno. Kradou odložené peněženky, kabelky, ale i tašky s nákupy. Stačí jen odejít od auta vrátit vozík a nákup je pryč," upozornil velitel litvínovských strážníků Zdeněk Urban.

Policisté radí, aby lidé nenechávali peněženky na vrchu tašek, nedávali je do zadních kapes kalhot ani do batohů. V autech nemají nechávat cennosti.