Modernizace gynekologicko porodnického oddělení mostecké nemocnice proběhla v tomto roce díky daru těžební společnosti Vršanská uhelná. Firma rekonstrukci porodnice podpořila částkou 4,2 milionu korun. Práce, k nimž nemocnice poskytne ve čtvrtek podrobné informace, byly nejrozsáhlejší od roku 1975, kdy se zdravotnický areál, tehdy OÚNZ, poprvé otevřel veřejnosti.

"Prezentace zrekonstruované porodnice se zúčastní modelka Vlaďka Erbová, které se v mostecké porodnici narodila a přivedla zde na svět také svou dceru," uvedl mluvčí nemocnice Jiří Vondra.

Na prezentaci opravené porodnice přijedou i hejtman Oldřich Bubeníček, generální ředitel Vršanské uhelné Vladimír Rouček, generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala a další hosté. Mosteckou porodnicí provede účastníky akce primář Jiří Krhounek a vrchní sestra Eva Janíková.

Porodnice má jiné uspořádání porodního sálu, lepší osvětlení, antistatickou podlahu v porodních boxech, novorozeneckém boxu i na operačním sále.

Rekonstrukcí a přestavbou porodního sálu, pokojů i ostatních provozních prostor, se podle Krajské zdravotní zlepšil komfort  pro nastávající maminky a jejich doprovod, i pro lékaře, zdravotní sestry a ostatní nemocniční personál.

"Další etapa rekonstrukce, a to na stanici šestinedělí, se právě chystá. Cílem je celkové zvýšení komfortu, mimo jiné také vybudování určitého počtu nadstandardních pokojů, o které je mezi maminkami trvalý zájem," sdělil Vondra.

Mostecká nemocnice prošla nedávno rozsáhlou úpravou (více ZDE) a chystá další novinky (více ZDE).