Místo původního "Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domově národnostní většinou? Jeden stát, jedna pravidla!" bude tamější kandidát na primátora Karel Novotný sdělovat občanům jen motto "Stejná pravidla pro všechny." Místní organizace tímto způsobem upraví všech 12 billboardů, slova s údajně rasistickým podtextem zůstanou skrytá pod novým sloganem. ČTK to dnes potvrdil předseda místní organizace ČSSD v Mostě Lubomír Holý.

"Pořád si myslíme, že ten původní slogan neobsahuje žádný rasistický podtext, jak nám bylo podsouváno, ale tlak byl příliš silný," řekl Holý. Úřadující předseda strany Bohuslav Sobotka v minulém týdnu dokonce vyzýval mostecké politiky, aby billboard stáhli, a v neděli už to dokonce oznámil jako hotovou věc.

Billboard se nakonec stahovat nebude. "Upravené znění už máme od pražského ústředí odsouhlasené. Jsme domluveni, že tenhle slogan vylepený mít můžeme," dodal. Mostečtí sociální demokraté už dnes začali shánět firmu, která přelepy vyrobí, cenu za úpravu 12 ploch ale neznají. Jisté je prý jen to, že z 15 slov zbudou jen čtyři.