Cenu získala firma Archa – Most, která u kina Kosmos provozuje restauraci s dětským hřištěm, s rozvozem jídel a barem s bowlingem. Porota ocenění udělila za to, že vše je vkusně vybaveno, jídelní lístek je k dispozici na webu a obsluha je ochotná.

Druhým oceněným je společnost Tornádo sport, která má u Liščího vrchu v Mostě krytý areál s fitness, saunou, soláriem, masážemi a prodejem doplňkových přípravků. Cenu obdržela za komplexní služby pro mladé i seniory a za odborné vedení osobních trenérů.

Třetí úspěšnou firmou je OBEX MOST, která vlastní rekreační areál s ubytováním, restaurací a sportovním vyžitím na Benediktu v Mostě. Cenu má za velmi příjemné prostředí, vybavenost kurty, bowlingem a prostory pro školení a oslavy.  

Cena pro Helenu Pachtovou Matikovou.

Zástupci spotřebitelů ocenili i Helenu Pachtovou Matikovou (na snímku), která má provozovnu v Litvínově, kde prodává kávy, čaje, potraviny, nápoje a vyrábí dárkové koše a balíčky. Cenu obdržela za čistotu, pořádek, velký výběr dárkového zboží, ochotu a milé prostředí.

Ceny předávali na krajském úřadě v Ústí nad Labem projektový ředitel sdružení Libor Novák a hejtman Oldřich Bubeníček.  

„Cena je udělována buď na návrh přednesený členem Sdružení českých spotřebitelů, a nebo zástupcem místních či podnikatelských samospráv,“ sdělil Zbyněk Šebesta z kanceláře hejtmana. Ocenění se uděluje na dva roky. V sídle oceněné provozovny může být až do konce roku 2016 vyvěšen certifikát o ceně Spokojený zákazník.

Kraj stál před čtrnácti lety u zrodu této soutěže. Dosud se k němu připojily jen tři kraje v Čechách a dva na Moravě.