"Slušní lidé ještě jsou na světě," říká Jana z Mostu, která Mostecký deník upozornila na případ krádeže, která se stala jejímu synovi a která měla nezvyklý, ale přesto šťastný konec. Alespoň pro její rodinu.

V pondělí 2. června byl její syn v mosteckém skateparku a někdo mu tam ukradl mobil. A nejen jemu. Mobil zmizel i jeho kamarádovi. "Na telefon mého syna jsem několikrát telefonovala a vždycky to dotyčný položil. Nakonec se asi po dvou hodinách manžel dovolal. Za chvilku jsem se dovolala i já," popisuje Jana. Na druhé straně se jí ozval mužský hlas, který jí oznámil, že právě zjistil, že koupil kradený telefon. S tím mužem se sešli u mosteckého Kahanu- "Telefon nám vrátil! Dal za něj 500 korun, koupil ho od lidí, které osobně zná. Takže ho čeká „tahání peněz“ od známých," sděluje Jana, která muži na dálku děkuje. A kamarád jejího syna? Ten o telefon přišel.

Podle policie patří mobily k věcem, o které mají zloději velký zájem. "Je možné je relativně snadno získat a rychle zpeněžit," píše se ve zprávě o činnosti mostecké policie v roce 2013, kdy kriminalita na Mostecku vzrostla.