Fanoušci ledního hokeje mohou sledovat poslední vystoupení naší reprezentace na mistrovství světa na Slovensku na velkoplošné obrazovce umístěné na hlavní budově mosteckého magistrátu na 1. náměstí. „Zájemci mohou přijít fandit na 1. náměstí od 16 hodin, kdy začne zápas o bronzové medaile,“ uvedla mluvčí města Mostu Alena Sedláčková.

Cena? Nula

Město Most zaplatí za přímý přenos minimum peněz.

„Samotné nás to překvapilo, jelikož před lety jsme chtěli vysílat přímým přenosem fotbal a bylo to velmi nákladné, tak jsme od toho upustili. Nyní zřejmě národní nadšení hrálo roli, že firma hokej.cz, což je dceřinka hokejového svazu a vlastní práva od mezinárodní hokejové asociace, nám je poskytla zdarma, za určité podmínky, které musíme dodržet. Dále také potřebujeme souhlas od České televize, jelikož přejmeme jejich signál. Vím, že Česká televize chce v těchto případech alespoň peníze za komentář, a také nám to poskytla zdarma,“ dodala Sedláčková.

Mostecký magistrát tak zaplatí poplatek v řádech stokorun jen autorskému ochrannému svazu (OSA, pozn. red.)

Na mostecké fanoušky budou v neděli dohlížet jak hlídky Policie ČR, tak strážníci městské policie. „Na náměstí bude deset až patnáct policistů, kteří budou dohlížet na veřejný pořádek,“ řekl Deníku ředitel mosteckých strážníků Bronislav Schwarz.

Společně fandí také obyvatelé Obrnic. Televizní přenos hokejového utkání tamní fandové společně sledují v integrovaném centru volnočasových aktivit. „V kulturáku máme sál s dataprojektorem a velké plátno. Po vesnici jsme vylepili letáky Fandíme společně. Veřejnost to vnímá jako velkou událost. Je to jedna z cest, jak lidem vytvořit společné setkání,“ řekla starostka Obrnic Drahomíra Miklošová.