Každoročně do Mostu míří stovky turistů. Jedou shlédnout automobilové závody na autodromu, kochat se šlechtěnými hřebci na hipodrom či pobavit se při vyhlídkových letech, které pořádá mostecké letiště. Radost ovšem tato turistická lákadla nepřináší obyvatelům, kteří bydlí v blízkosti sportovišť, stěžují si totiž na hluk u některých z nich.

Paní Božena Faserová bydlí nedaleko mosteckého vlakového nádraží již třicet šest let. Poslední dva roky si společně se svými sousedy stěžují na hluk z letadel. „Je to hrozné. Víkend co víkend tudy proletí i několik letadel a hrozně to hučí. Pořádají tu vyhlídkové lety, měla by to být oddechová zóna, místo toho je tu jen hluk,“ stěžuje si Božena Faserová.

Aeroklub Most, který také pořádá vyhlídkové lety, se však brání. „Pokud mají lidé opravdu pocit, že pilot letěl příliš nízko a oni slyší hluk, je nutné to řešit individuálně a říci přesný čas a datum, kdy místem letadlo prolétlo. Co se týče leteckých předpisů, nesmí se nad obytnými zónami létat pod stanovenou výškou,“ sdělil vedoucí leteckého provozu Václav Pecka, s tím že na mosteckém letišti působí i jiné letecké společnosti, které již nespadají pod mostecký aeroklub. „Když nám občas někdo volá a stěžuje si na hluk, radím mu, aby si u letadla, které podle něj letělo příliš nízko, opsal číslo na boku a ohlásil to policii. Připouštím, že se to jednou za čas stát může, ale každý víkend se mi to nezdá,“ dodal Václav Pecka.

Na příliš hlučný provoz si léta stěžovali i obyvatelé domů kolem mosteckého autodromu, podle mluvčího automobilového okruhu Dušana Matouše však nyní stížnosti ustaly. „Snažíme se maximálně dodržovat provozní dobu. Což znamená od deváté hodiny ranní do osmnácté hodiny večer, s tím jsou seznámeni i obyvatelé. Věřím, že to může obtěžovat, a proto se snažíme tuto dohodu dodržovat,“ uvedl Dušan Matouš. Jediným sportovištěm, které není trnem v oku obyvatelům, je hipodrom. Koně totiž žádný přílišný hluk nedělají.