Svůj červnový datum si Barbora Jelínková a Vladimír Srp vybírali už letos, hned dva dny po vypsání zmíněných termínů. „Byli jsme na matrice v Mostě dva dny po vypsání těchto termínů a už měli obsazený čas, který jsme chtěli, takže je nejlepší tam zajít ihned po tom, co to zveřejní," doporučuje budoucí nevěsta Bára. Nejžádanějším termínem pro obřad se stal 13. červenec, právě kvůli pověstné třináctce.

Kde?

„Naše svatba se bude konat na Hněvíně, máme tu 20 minut na obřad a dalších 40 minut na focení. Hostina s rautem pak proběhne v areálu Benedikt, ale menu, které se bude podávat, ještě definitivně domluvené nemáme," popisuje přípravy Bára. Inspirací se jí staly svatební časopisy nebo fotoblogy novopečených nevěst. Právě na těch se v diskuzích můžeme dočíst, jestli ženich pomáhá s přípravami, kolik stojí fotograf, zda je dobrou volbou objednat si šaty z Číny a celou řadu dalších rad a tipů.

Módní přehlídka v Mostě inspirací nejen pro nevěsty

V zimních měsících si nápady hledají budoucí manželé i na veletrzích a módních přehlídkách. Jedna z těchto přehlídek, na které se bude prezentovat nejen mostecký svatební salón, se bude konat 2. prosince v Městském divadle v Mostě. Na akci nazvané Vánoční randez-vous s módou se představí ateliér Moravec Teplice, Bike park, spodní prádlo She, Natálie optik, kožichy KON, Denny Rose, VIP butik a Svatební salón Delta.

Právě z tohoto salónu má budoucí nevěsta Bára vypůjčené šaty. „Ženich už má oblek také vybraný, ale ještě není rezervovaný. Maličkosti v podobě výzdoby na obřad, stužek nebo fotorekvizit máme už také zařízené. Možná si řekneme i vlastní svatební slib, ten je však ještě třeba konzultovat s matrikou," vysvětluje Bára.

Co je IN?

„Podle toho, co jsem si zjistila, frčí svatby sladěné v konkrétních barvách, hlavně pak barevné botičky kvůli fotkám, nosí se i barevné kecky nebo kšandy. Už se moc nedodržuje tradiční oběd s rodinou, bývají rovnou rauty nebo grilování. Kytice se dělají především látkové s hromadou broží, z živých květin jsou hodně žádané pivoňky, růže a velký boom zažívají i karafiáty," tvrdí budoucí nevěsta z Mostu. Trendy je i výměna klasické kytice pro svědkyni za květinový náramek nebo rovnou kabelku z květin či věneček do vlasů. Jako jednu z novinek propagují floristky i používání květinových polštářků pod prstýnky, které zvýrazní jejich barvu a zároveň dozdobí oltář. Hitem je i vytvoření vlastního svatebního webu, na kterém snoubenci online informují o průběhu příprav svatby nebo o tom, co by rádi dostali jako svatební dar.

ALENA PRŮŠOVÁ