V pátek to oznámil mostecký primátor Vlastimil Vozka s odvoláním na jednání se zástupci České pošty.

Ta rušení popírá, ale připouští možné změny. Podrobnosti neuvedla.

Deníkem náhodně oslovení Mostečané si konec dvou poboček nepřejí.

O plánu, který počítá s jejich rušením, informoval primátor městskou radu. Ta se ve veřejném zájmu o budoucnost poštovních služeb zajímá.

Podle Vozky pošta již delší dobu hovoří o tom, že hodlá své služby upravit.

„Ač neradi, vzali jsme rušení pošt na vědomí,“ řekl Deníku primátor. Radnice pak zveřejnila na svých webových stránkách stručnou tiskovou zprávu: „Pošta Most 4 a Most 5 končí. Zrušeny tak budou pošty v ulici F. Malíka a v nemocnici. Důvodem k jejich zrušení je zásadní snížení využívání jejich služeb.“

Česká pošta v Mostě se k tomu nechtěla vyjadřovat. „Bez komentáře,“ sdělil Deníku ve své kanceláři jeden z vedoucích pracovníků. Jedná se prý o vnitřní záležitost pošty, o restrukturalizaci není rozhodnuto a termíny ještě nejsou známy. „To si ale nepište. Musíte se obrátit na naši tiskovou mluvčí,“ sdělil.

„Při jednání se zástupci magistrátu města Most prezentovala Česká pošta možnosti budoucích změn pobočkové sítě. Žádné konkrétní návrhy jsme nepředložili. V dohledné době se žádné zásadní změny nepřipravují,“ sdělila Deníku Marta Selicharová, tisková mluvčí pražské centrály České pošty.