Depresivní sídliště na okraji města, žádné moderní cyklostezky. Právě tím by se měla přednostně zabývat mostecká radnice. Kritické podněty zazněly ve středu večer na veřejném projednávání Integrovaného plánu rozvoje města Mostu. Plán se zaměřuje jen centrum: na rekonstrukce sportovní haly, centralparku, Repre, magistrátu, bývalého CVČ a na dobudování dopravního a bezbariérového propojení čtyř částí centra. To vše má stát minimálně jednu miliardu korun. Most chce většinu peněz získat v soutěži měst od Evropské unie. Radnice potřebovala zapojit do plánu lidi, aby mohla o dotace žádat. Lidé byli ale včera v rozpacích.

„Postrádám záměr výstavby cyklostezek. V jiných městech patří cyklostezky k prioritám, Most v tom ale stále pokulhává," prohlásil Rudolf Hauf, známý mostecký propagátor cyklistiky.

„Jsem smutný. Není to Integrovaný plán rozvoje města Mostu, ale Integrovaný plán rekonstrukce městského majetku," řekl občan Leo Steiner, který je náměstkem Úseku projektové přípravy a kontroly Státního fondu životního prostředí ČR. „Nejsem si jistý, že tento plán město někam posune. Nejpalčivějším problémem není centrum, ale paneláková sídliště. Tento plán největší problémy neřeší," dodal. „Souhlasím. Naše představy byly původně jiné. Cítili jsme, že je třeba řešit sídliště, ale metodika se změnila," reagovala náměstkyně primátora Hana Jeníčková.

Podle Jeníčkové se investice do městského majetku vyplatí, protože slouží všem občanům.

Více ve čtvrtečním tištěném vydání Mosteckého deníku.