Když se nedávno mladí chuligáni svolávali do centra Mostu přes internet na Den vandalů, aby dělali bordel jako v Londýně, některé čtenáře Mosteckého deníku to pobouřilo. Poté, co se do toho vložila policie, vandalové akci zrušili. A zůstala otázka: Umí se divočejší mládež společně bavit bez konfliktů s okolím?

Dvě víkendové akce naznačily, že to možné je, když je podpoří dospělí. Na sídlišti Liščí Vrch, kde si lidi stěžují na znuděné pouliční partičky, uspořádala církev fotbalový turnaj. Ve stejný čas se konala ve zmodernizovaném skateparku na Šibeníku historicky první soutěž skateboardistů.

„Byla by škoda, kdyby se tu nekonaly závody,“ říká student Tomáš Hašek, pořadatel skateboardové show s rapovou a hip hopovou hudbou, gulášem, limonádou i pivem pro jezdce starší 18 let. Na překážkách soutěžily tři desítky jezdců, například z Mostu, Litvínova, Bíliny, Duchcova, Žatce a Děčína. Organizační pomoc a zázemí poskytla městská firma Sportovní hala Most, která má skatepark na starosti. „Je to zkouška,“ tvrdí o prvních skateboardových závodech vedoucí sportovní haly Jan Hašek, otec pořadatele. Vedoucí je ochoten pomoci i příště, pokud mládež bude chtít. Poděkoval klukům, kteří před závody areál připravili a dokonce vyčistili i mobilní záchodky.