Oslovení lidé záměr vítají. Podle nich bude méně vandalství a kriminality, například vykradených aut a přepadení.

„Určitě by to pomohlo,“ řekl Jiří Ježek, domovník vysokého panelového domu č. p. 1902, kolem kterého se vjíždí ze Souše do Mostu. Ze střechy tohoto domu by měla kamera pořizovat záběry „Stalingradské“, tedy ulic mezi nemocnicí a Zahražany.

„Je tu sice klid jako na vsi, ale máme tu auta a občas tu jsou bitky. Problémové jsou hlavně dva bloky, kde žijí sociálně slabší,“ řekla jedna z obyvatelek v ulici Pod Resslem. „Kamera by tu měla být,“ potvrdil soused. „Hodila by se. Před měsícem u nás hořely sklepy,“ uvedla obyvatelka domu v ulici Lesná.
Podle městské policie bude pod větší kontrolou i houstnoucí doprava ovlivněná autodromem a novou výstavbou rodinných domů.

Ve větším bezpečí by se měli cítit i lidé, zejména senioři, kteří chodí na hřbitov a bojí se lupičů. Druhá kamera má totiž střežit cesty na hřbitov v ulicích Františka Halase a Žatecká a prostranství u okružní křižovatky, kde město postaví velké parkoviště. „Tady bude kamera určitě dobrá,“ řekl u hřbitova Petr Plaťko.

Kamera na bloku 715 v ulici Josefa Ševčíka má hlídat například auta před zloději. „Je tam velká koncentrace aut. Bude dobré, když budou pod kontrolou,“ řekl ředitel městské policie Bronislav Schwarz. „Vím o čtyřech vykradených autech v poslední době,“ řekl jeden z obyvatel v ulici Jana Kříže, který kameru vítá. „Nemělo by se to ale obrátit proti řidičům, kteří špatně zaparkují, protože míst je málo,“ sdělil řidič v ulici Ševčíka.