Tentokrát o stavu zeleně v Mostě: o parcích, alejích, záhonech a travnatých plochách. To tu ještě nikdy nebylo. Zeleň se řešila na společných fórech jen okrajově jako součást různých stavebních záměrů.

S Mostečany by měli diskutovat náměstkyně primátora Hana Jeníčková, Jan Syrový, ředitel městských technických služeb, Zdena Bubeníková, vedoucí radničního odboru komunálního hospodářství, Eva Semanová, vedoucí odboru investic a údržby a Vladimír Pátek, vedoucí odboru životního prostředí.

Podle 26leté matky Nikoly Kohoutové ze Šestistovek by se mělo na besedě řešit, proč některé části města jsou méně přívětivé. „Lepší zeleň by mohla být v Sedmistovkách,“ říká. „Stromů je v Mostě docela dost, ale další by se měly sázet,“ tvrdí Jana Tichá, která dříve bydlela v Praze. Podle ní je na tom Most se zelení lépe než hlavní město. Rozhodně je proti masivnímu kácení stromů. I ji zneklidnily zvěsti, že radnice chce vykácet sakurové aleje.

Radnice to nedávno popřela: ujistila, že zmizí jen nemocné stromy a nahradí je nové sakury. „Pokud je nutné přistoupit ke kácení dřevin, jsou důvody jejich odstranění vždy odborně posouzeny,“ uvedl primátor Vlastimil Vozka v dopise petičnímu výboru, který si dělal o oblíbené stromy starosti.

Senioři, kteří si přáli zůstat v anonymitě, si neberou servítky a popisují své pocity bez obalu. Pokud na besedu přijdou, bude rušno. „Ve městě je bordel. Vše se strká do Chánova,“ zlobí se jedna babička. „Vadí mi, že pejskaři neuklízejí na trávnících po svých psech, i o tom by se tam mělo mluvit,“ říká další. „Radnice se o zeleň stará dobře, ale lidi jsou prasata,“ prohlašuje jiná Mostečanka. „Dost lidí si té péče neváží,“ přitakává další.