Doslova drze si počínal 24letý muž z Mostu. V jedné mostecké ulici v podvečerních hodinách došel na chodníku mladíka, který měl na zádech batoh. Chtěl mu ho strhnout, což se mu nepodařilo a tak následně batoh prohledal a odcizil z něj láhev s alkoholem, peněženku s osobními doklady a platební kartou a drahý zapalovač. Poté mu ještě prohledal kapsy oděvu. Mladík se z obavy o své zdraví nebránil. Neznámý muž z místa utekl. Policie záhy zjistila jeho totožnost a nyní mu sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Poškozený mladík vyčíslil škodu na částku 1 500 korun. Ke zranění osoby nedošlo. Policie zapalovač zajistila u podezřelého. Ten už v minulosti do střetu se zákonem přišel.

Další případy zveřejněné policií

Z balkónu odnesl cukroví, ani ho neochutnal
Policisté mosteckého obvodního oddělení sdělili tento týden podezření ze spáchání přečinu krádeže 21letému muži z Mostu. Ten ve večerních hodinách vylezl na balkón panelového domu na sídlišti Pod Šibeníkem v Mostě a tam odcizil dvě igelitové tašky. Poté z balkónu slezl. Policie na místo vyjela díky oznámení na linku tísňového volání. Podezřelého muže objevila hlídka následně nedaleko místa činu. Tašky, ve kterých byly krabice s cukrovím, musel odevzdat. Případ je šetřen ve zkráceném přípravném řízení.

Vandal během dvou hodin poškrábal lak u auta a propíchl pneu
Projev vandalství šetří mostecká policie. Tento týden neznámý poberta v mostecké ulici U věžových domů poškodil zaparkované osobní vozidlo tovární značky Opel. Nezjištěným předmětem poškrábal lak na karoserii a ještě propíchl jednu pneumatiku. K případu došlo v dopoledních hodinách za bílého dne, kdy pachatel během dvou hodin opuštěný vůz poškodil. Majitel vyčíslil škodu na částku 15 000 korun.

Jedny reproduktory měl pod bundou, druhé v tašce, ani jedny nezaplatil
Krást do supermarketu přišel tento týden 29letý muž z Mostu. V oddělení s elektro si vybral dvě sady reproduktorů, které si poté v prodejně uložil do tašky a pod bundu. Následně prošel pokladnami, aniž za něco zaplatil. Krádež odhalil tamní detektiv a podezřelého muže zadržel. Mostečan skončil na policii. Policisté zjistili, že byl v minulosti za krádež potrestán a sdělili mu podezření ze spáchání přečinu krádeže. Lup v hodnotě 2 500 korun byl zajištěn a vrácen do prodeje. Jak muž hodlal s odcizenými věcmi naložit, policistům nesdělil.

V prodejně se smíšeným zbožím vzal notebook
Mostečtí kriminalisté odhalili pachatele, který se koncem roku vloupal do jedné mostecké prodejny. Do objektu se dostal oknem, které rozbil a poté vnikl dovnitř obchodu. K vloupání došlo v nočních hodinách. Lapka uvnitř hledal, co by odcizil. Zaujal ho notebook majitele, zboží si nevšiml. Poškozenému způsobil škodu ve výši 17 000 korun. Kradl i přesto, že byl předloni odsouzen podmíněně za krádež. Vyšetřovatel 26letého muže z Mostu obvinil z přečinu krádeže, za který mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 29. ledna 2016