Mostečan Jiří Mati už od minulého čtvrtka marně pátrá po svém otci Antonínu Seemannovi. Třiašedesátiletý muž před týdnem v ranních hodinách odešel z bytu v mostecké Albrechtické ulici a od té doby ho nikdo neviděl.

Antonína Seemanna naposledy viděla jeho manželka kolem půl osmé ráno. Měl odejít k lékaři. Podle informací od rodiny si ještě stihl vybrat důchod, a poté se po něm slehla zem.

Jiří Mati se obrátil na policii a po jeho otci je vyhlášeno pátrání. „Chci ale udělat všecho, co je v mých silách, abych otce nalezl,“ vysvětlil Mati, proč se obrací s prosbou o pomoc i na média.

Jeho otec, bývalý horník po dvou závalech, má zdravotní potíže se srdcem. Jiří Mati ale nepředpokládá, že to by byl hlavní důvod zmizení. „Otec byl ve finanční tísni. Snažil se vždycky své finanční závazky plnit, poslední dobou na to ale zcela nestačil. Bylo toho na něj moc,“ předestírá jednu z možností, proč by se mohl otec ztratit. Nikdy předtím prý nic podobného neudělal.

Kdo by muže vpravo na fotografii poznal a věděl, kde se nachází, může volat policii na linku 158 nebo na telefonní číslo Deníku 724 301 385.