Smutná obava se naplnila
Strach o svou matku vylíčily na linku 156 dospělé děti, které se nemohly dozvonit na svou matku. Dle sdělení syna má maminka nedostupný telefon, nereaguje na zvonění a má obavu, že se jí něco stalo. Strážníci městské policie se do bytu slanili pomocí lezecké techniky, kde našli ženu bez známek života. Psa, který se nacházel v bytě, strážníci odchytili a odvezli do městského útulku pro opuštěná zvířata.

Opakovaně vyhrožuje sebevraždou
Strážníci městské policie v součinnosti s policisty ČR pátrali po muži, který odešel z domova s tím, že spáchá sebevraždu. Na základě poskytnutého popisu byl 35letý sebevrah nalezen v ulici Pionýrů. Muž se v minulosti opakovaně pokusil spáchat sebevraždu a léčí se na psychiatrii. Muž si čin rozmyslel a byl sanitkou převezen do nemocnice na psychiatrické oddělení.

Na druhého muže s pořezaným předloktím, který byl odhodlaný vzít si život, upozornila pracovnice herny v ulici Budovatelů. Strážníci městské policie zajistili opilého 45letého muže, a asistovali lékařům při jeho transportu do nemocnice. O půl hodiny později požádal městskou policii lékař psychiatrického oddělení o zajištění pacienta, který svévolně opustil nemocnici. Strážníci městské policie pacienta zajistili na přilehlém mostě a předali ho lékaři.

Mladík na útěku
Na základě zjištěných poznatků o výskytu celostátně hledaného mladíka, strážníci městské policie prováděli v ulici Kubelíka místní šetření. Patnáctiletý utečenec z výchovného ústavu byl strážníky omezen na osobní svobodě a v poutech předán na příslušném oddělení Policie ČR (PČR).

Hořící vozidlo
Strážníci městské policie zajistili místo požáru vozidla v parku Hrabák v pozdních nočních hodinách proti vstupu nepovolaných osob. Požár uhasila jednotka hasičského záchranného sboru a událost si převzala PČR. Skelet vozu byl odtahovým vozem městské policie převezen do Autocentra městské policie v ulici Pionýrů.

Neuposlechl výzvy
Obyvatelka domu v ulici Brněnská na linku 156 upozornila na neznámého muže, který rozbil dveře od jejího bytu. Opilý muž se pokoušel dostat do bytu manželky, se kterou se rozvádí. Pětačtyřicetiletý muž neustával v agresivitě vůči ženě ani v přítomnosti městských strážníků. Jelikož neuposlechl zákonné výzvy, byl sveden k zemi a spoután. Po ošetření po donucovacích prostředcích, byl předán PČR.

Naboural a usnul
V pozdních nočních hodinách bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení, že v ulici Talicha došlo k dopravní nehodě. Oznamovatelka popsala, že řidič, který nehodu způsobil, je pravděpodobně opilý a nachází se ve vozidle. Strážníci městské policie probudili spícího řidiče a provedli vůči němu nezbytné úkony. Další hlídka strážníků vyhledala majitelku nabouraného vozu a zajistila svědka nehody. Orientační dechová zkouška u muže potvrdila alkohol, nadýchal 1,15 promile.

Zdroj: Ilona Kozlová, mluvčí Městské policie Most