Násilník zaútočil na 41letého muže, aniž by k tomu měl nějaký důvod. Udeřil ho několikrát sevřenou dlaní do hlavy a v ruce měl boxera.

"Poškozenému poškodil dioptrické brýle a způsobil mu povrchové zranění. Napadený, který útočníka vůbec neznal, byl z místa převezen rychlou záchrannou službou do nemocnice k ošetření," sdělila mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Napadený muž škodu vyčíslil na čtyři tisíce korun.

Policie už útočníka chytila. Z pokladny jednoho baru totiž odcizil peněženku. Zjistilo se, že právě on na přechodu bezdůvodně napadl cizího muže. Policie sdělila násilníkovi a zloději podezření ze spáchání přečinu krádeže, výtržnictví a pokusu ublížení na zdraví.

Mostečan měl ve druhé polovině ledna přijít do jedné mostecké herny. Tam chvíli hrál na automatech a pak přistoupil k pultu, kde požadoval cigarety. Využil toho, že obsluhující žena se otočila k regálu, přes pult se nahnul a odcizil z kovové pokladny volně odloženou peněženku s více deseti tisíci korun. I když se ho žena snažila zadržet, vytrhl se jí a z místa utekl. Odcizené peníze muž utratil.