Mostecký park Šibeník bude od letoška patřit k nejatraktivnějším v regionu. Radnice tam nechá postavit venkovní tělocvičnu a veřejné osvětlení. Bude to stát přes tři miliony korun. V oblíbené kopcovité lokalitě s lesíky a loukami, které sousedí s centrem města, jsou už skatepark, dvě dětská hřiště, naučná a běžecká stezka a sochy z městských uměleckých sympozií. Loni prošla oddechová zóna rozsáhlou prořezávkou houštin, aby měli návštěvnici lepší rozhled a cítili se bezpečněji.

Výběr ideálního místa

Ilustrační fotoZdroj: DENÍK/archivKonkrétní místo pro nové workoutové hřiště na posilování těla budou zástupci radnice vybírat v příštím týdnu. Uvažují, že využijí volný plácek po starých betonových prolézačkách zbouraných loni. „Pojedeme tam a zhodnotíme, zda je to správné místo," řekl primátor Jan Paparega. Podobné hřiště s hrazdami a žebříky nechalo město postavit v roce 2015 za 700 tisíc korun v rekreačním areálu Benedikt na okraji města. Hřiště má rozměry 10x13 metrů a tartanový povrch. V okrese Most vznikla workoutová hřiště také v Meziboří a Litvínově.

Připomeňte si: Firmy začnou soutěžit o to, kdo udělá lampy v parku Šibeník

Večerní trénink

Novinkou v mosteckém parku Šibeník budou i lampy, které tam dosud chyběly. Objeví se na vnitřní okružní cestě a na přístupových cestách, aby si sportovci hřiště užili i ve večerních hodinách. Radnice již vybrala firmu. Zakázku vyhrál ze čtyř uchazečů Reimont-Elektro za 2,5 milionu korun bez DPH.

Workoutové hřiště: Protáhněte a posilte své tělo za pomoci vlastní váhyWorkout park je hřiště pro kalistetická cvičení. To je posilování za pomoci vlastní tělesné váhy. Vstup na veřejné hřiště je zdarma a na vlastní nebezpečí. Hřiště je obvykle určené jen pro cvičence od 15 let věku. V Mostě se již stal na workoutovém hřišti úraz. Devítiletý chlapec, který byl bez dozoru, spadl z náčiní a utrpěl otevřenou zlomeninu ruky. Odvezla ho sanita.