Jsou to Dětský pěvecký sbor Korálek a jeho sbormistři Mgr. Svatopluk Matějka a Mgr. Dana Hodačová, Kamila Hlaváčiková, lektorka a majitelka mosteckého tanečního studia, „in memoriam" MUDr. Leo Rychlý, bývalý ředitel Nemocnice následné péče Most, RNDr. Jana Adamcová, ředitelka VOŠ ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademie, Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy v Mostě, Bohumil Žižka, bývalý úspěšný mostecký boxer, český reprezentant a trenér, PhDr. Hana Ajmová, ředitelka Základní školy profesora Zdeňka Matějčka v Mostě a Petr Johana, šéftrenér přípravek a trenér přípravky 2005 Mosteckého fotbalového klubu.

Z kandidátů bude vybírat mostecké zastupitelstvo. Zvolená osobnost převezme cenu na podzim. K ocenění náleží odměna 25 tisíc korun.

Kandidáty na Cenu města Mostu navrhuje veřejnost do konce května. Nominace přijímá magistrátní odbor školství, kultury a sportu.

Cena města Mostu je podle svého statutu především morálním oceněním udělovaným zastupitelstvem za výrazná umělecká, vědecká a jiná díla, která mají vztah k Mostu. Lze ocenit i činnost, která je přínosem pro město a propaguje ho v cizině či zahraničí. Cenu nemusí dostat Mostečan, ani rodák. Je také možné ji udělit tomu, kdo již nežije.