Činnost školy by měla být ukončena k 30. červnu příštího roku. „Není to populární opatření,“ přiznává Luboš Pitín, náměstek mosteckého primátora. Dá se očekávat, že se proti kroku města postaví část veřejnosti. „Nebude jednoduché to vysvětlit,“ dodal Pitín.

Co k takzvané „optimalizaci základního školství“ magistrát vede? V mosteckých školách je údajně dva tisíce volných míst, na 16. ZŠ podle Pitína chodí necelé tři stovky dětí. „Škola je mezi třemi nejhoršími, co se týká nákladů na žáka,“ uvedl včera náměstek. Okolní školy, tedy 10. a 15., jsou prý na tom lépe. Rozhodnutí bylo podle jeho slov ekonomické, nemá co do činění s kvalitou školy. Mosteckému deníku se včera nepodařilo spojit s ředitelkou školy Ivanou Šabkovou, je na dovolené. Podle našich informací s ní radnice dále počítá, učitelé by mohli přejít do jiných škol.

Žáky by radnice rozmístila jinam nejraději po celých kolektivech. Například hned na sousední 10. se ale vejde pouze jedna třída. Co se bude dít s prázdným areálem, včera radnice nesdělila.

Při předešlé optimalizaci sítě základních škol zanikly v Mostě v letech 2002 až 2006 tři školy: 9. ZŠ, 2. ZŠ a 17. ZŠ. Vždy proti tomu protestovali rodiče, učitelé i děti.