Současní nájemci, kteří musejí před demolicí prostor uvolnit, budou mít na nová místa přednostní právo. Zahájení prací se předpokládá v červenci. Potrvají přibližně sedm týdnů a budou stát téměř šest milionů korun, což je odhadovaná cena veřejné zakázky.

Parkoviště bude pod správou městské policie. Informovalo o tom vedení města. Akce je pokračováním modernizace a centralizace parkovacího systému.

Sídliště Stovky v Mostě.
Hřišťové pouště v Mostě možná ožijí. Zlepší to Stovky? Bílina děti upřednostnila

Parkoviště je součástí sídliště Pod Lajsníkem, jehož veřejná prostranství mezi ulicemi Moskevská, Josefa Suka, Rudolická a Pod Lajsníkem bude město revitalizovat.

Hotova je územní studie, na kterou naváže urbanistická studie spojená s vypracováním projektové dokumentace pro spojené územní a stavební řízení a s vypracováním prováděcí dokumentace.

Sídliště Pod Lajsníkem v Mostě. Veřejná prostranství se tu budou v příštích pár letech revitalizovat.Sídliště Pod Lajsníkem v Mostě. Veřejná prostranství se tu budou v příštích pár letech revitalizovat.Zdroj: Deník/Martin Vokurka

Do panelákového sídliště město hodlá v nejbližšších letech investovat přes 200 milionů korun, z toho většinu má pokrýt evropská dotace z IROP. Po dokončení projektové dokumentace radnice rozhodne, čím začne.

V plánu je úprava cest, zeleně, hřišť, parkovišť a mobiliáře. V novodobé historii Mostu je to první projekt na proměnu celého sídliště, vyjma budov. Koncept byl projednán s veřejností.

Mohlo by vás také zajímat: Závody dračích lodí v Mostě zaplnily rekreační areál Matylda. Opět bylo horko

Zdroj: Martin Vokurka