„Bude to Domov se zvláštním režimem,“ uvedla Vlasta Jakubcová, ředitelka Městské správy sociálních služeb (MSSS). Do domova se má umístit několik desítek seniorů s Alzheimerovou či jinou demencí, kteří potřebují pomoc i při oblékání a hygieně. Současná kapacita v Mostě je 19 lůžek pro duševně nemocné od 55 let, a nestačí. MSSS hovoří o velké poptávce. Vede seznam žadatelů. Kdy a kolik přesně jich uspokojí, se ještě neví. Není také jasné, kolik bude vše stát. Čeká se na změnu vlastníka budovy a na projektovou dokumentaci. „Koupi objektu a jeho rekonstrukci bude realizovat Mostecká bytová,“ sdělila náměstkyně primátora Hana Jeníčková. Dům patří SBD Krušnohor.

„Jednáme o převodu,“ sdělil Jaroslav Kudrlička, ředitel městské společnosti Mostecká bytová. Ta už dostala podklady od MSSS, co a jak by mělo v domově být. Očekávaná studie zahrne i řešení bezpečnosti při možných požárech. Myslí se i na důležité detaily, například aby dveřmi projela postel na kolečkách. „Práce je dost,“ dodal Kudrlička. Výstavba domova pro seniory je součástí volebních slibů v roce 2010.

Zájem o služby pro seniory roste. Most stárne. Průměrný věk jeho obyvatel se od roku 1997 zvýšil z 37 na 41 let. Za měsíční pobyt se stravou a na dvoulůžkovém pokoji platí nyní senior s demencí 8 412 Kč.